Rekolekcje Wielkopostne 2016

"Sztafeta wiary"

W ramach rekolekcji parafialnych swoje miejsce zajęły również rekolekcje wielkopostne dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pyrzowicach. Przez kolejne 3 dni spotkań dzieci wyruszyły w drogę wiary. Przypomniały sobie czym jest chrzest w życiu chrześcijanina i jak ważny jest rozwój wiary na tej drodze aby osiągnąć dar życia wiecznego. To tak samo jak wyruszenie w biegu sztafetowym. Pomocą w rekolekcjach był udział grupy sportowców z Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej – „grupa zapasy”, której trenerem jest pan Tomasz Szczepaniak, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 30 w Dąbrowie Górniczej. Prezentując ich umiejętności ksiądz rekolekcjonista – Marcin Kruszak ukazał uczniom jak ważnym w osiągnięciu celu na drodze rozwoju duchowego jest praca nad sobą, wytrwałość i determinacja.