Odpust parafialny w świetle wizytacji kanonicznej

I Niedziela miesiąca czerwca w parafii pyrzowickiej jest dniem świętowania imienin z racji mijającego święta Nawiedzenia NMP przypadające w kalendarzu liturgicznym 31 maja. W tym roku ten dzień przebiegał w świetle trwającej wizytacji kanonicznej przeprowadzanej przez pasterza naszej sosnowieckiej diecezji ks. biskupa Grzegorza Kaszaka.

Główna część wizytacji kanonicznej ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka odbyła się podczas uroczystej Mszy św. odpustowej  o godz. 12:00. Zanim jednak do tego doszło czas do uroczystej Sumy ks. Biskup przeznaczył na sprawdzanie i podpisywanie parafialnych ksiąg.

Podczas każdej wizytacji Biskup odwiedza osoby chore i starsze nie mogące brać udziału w spotkaniu w kościele. W naszej parafii zaszczyt spotkania z Biskupem spotkał seniorkę Pyrzowic, a może nawet całego powiatu jaką jest p. Marianna Śliwa, która w sierpniu 2016 roku osiągnie 107 lat swojego życia.

Bezpośrednio przed Mszą św. ks. Biskup spotkał się w kościele z członkiniami Koła Żywego Różańca dorosłych i dzieci, Służbą Liturgiczną Ołtarza, Radą Parafialną, Kręgiem Biblijnym i Kołem Gospodyń Wiejskich, życząc im wytrwałości w byciu we wspólnotach parafialnych i zaufaniu w Boże Miłosierdzie na wzór św. siostry Faustyny.

W rozpoczętej o godz. 12:00. Sumie odpustowej przy dźwiękach orkiestry dętej z Tąpkowic i licznie zebranych parafian i gości udział wzięli druhowie z Jednostek OSP z Sączowa, Ożarowic, Zendka i Pyrzowic z pocztami sztandarowymi, poczet sztandarowy Towarzystwa Górniczego i członkinie Kół Gospodyń wiejskich z Pyrzowic.

W czasie Mszy św. ks. Biskup dokonał poświęcenia nowej sedili oraz konfesjonału.  Na zakończenie  Mszy św. dzieci oraz przedstawiciele parafian podziękowali Biskupowi za czas spędzony w czasie  wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem i końcowym błogosławieństwem  zakończyliśmy jakże radosny czas modlitwy i świętowania imienin naszej parafii.

Niech słowa  jakie przyszło nam usłyszeć w ciągu tej wizytacji od naszego Biskupa,

stanowią dla każdego z nas zachętę na całe lata do jeszcze większego zaangażowania się

na rzecz naszej parafialnej wspólnoty.

A otrzymane błogosławieństwo niech zaowocuje wzrostem i pogłębieniem naszej wiary.