Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej z Tąpkowic 2016

Boże Narodzenie – czas pokoju, nadziei i radości z nadejścia Zbawiciela. To święta spędzane w gronie najbliższych, przy blasku świec i choinki, ale nie tylko. Wspólnota parafialna gromadzi się jak co roku w świątyni, by mimo zakończonego okresu Bożego Narodzenia w atmosferze betlejemskiej szopki zasłuchać się i rozśpiewać w takt melodii przepięknych kolęd i na nowo odczytać prawdę o tajemnicy wcielenia Jezusa Chrystusa. Pomaga w tym Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Tąpkowic, która swoim świąteczno – noworocznym koncertem uświetniła niedzielny dzień.

Przywitała nas świąteczną interadą Marciale Religioso oraz kolędą Triumfy Króla Niebieskiego. A kolejnymi utworami, które wykonała to: kolęda Wśród Nocnej Ciszy, White Christmas - najpopularniejsza świąteczna piosenka mająca swoją premierę ponad 70 lat temu oraz kolęda Anioł pasterzom mówił.

Kolejną porcją do wysłuchania stały się utwory: Feliz Navidad, Dzisiaj w Betlejem oraz I will folow him.

Oczywiście nie zabrakło nostalgicznego nastroju, w który  wpisały się kolejne kompozycje, takie jak: kolęda Cicha Noc, Góralu czy Ci nie żal oraz Halleluja, podczas których towarzyszył śpiew wokalistki - pani Agnieszki Nir.

Wspólne  spotkanie zakończyło się tradycyjnie dwoma utworami, a były nimi Walce Straussa i Marsz Radeckiego.