Pyrzowickie Koło Różańcowe pielgrzymowało do Pani Anielskiej

W ostatni dzień miesiąca kwietnia w sobotę w sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbyła się doroczna diecezjalna pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Naszą parafię reprezentowały członkinie Koła św. Rity i św. Faustyny wraz z księdzem Proboszczem. W tym roku w szczególny sposób wpisywała się ona w obchody Roku Miłosierdzia.

Koncelebrowaną przez Księdza Biskupa Mszę św. w asyście kilkunastu księży moderatorów  poprzedziło przejście przez Bramę Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Rozważania podczas niej i późniejszego Różańca prowadził ks. Marek Zaręba. Konferencję wygłosiła też siostra loretanka, zapraszając zgromadzonych do czytania miesięcznika "Różaniec" i udziału w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych w parafiach. Prosiła także o włączanie się modlitwą w intencje całego Kościoła. Przez naszą modlitwę mogą dziać się w Kościele wielkie rzeczy!" - zachęcała siostra.

"Dzisiaj w sposób szczególny kładę Wam to do serca - Wam, którzy modlicie się na różańcu. Wiem, że polecacie Panu Bogu różne sprawy (...). Patrząc na sytuację, która jest w naszym kraju, proszę o modlitwę za Ojczyznę. My, Polacy, nadal Boga obrażamy, a nasze występki są wielkie" - powiedział Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak do członkiń i członków Żywego Różańca. W homilii Biskup przypomniał, że modlitwę różańcową podczas licznych objawień zaleciła sama Matka Boża, wielokrotnie zachęcając do jej odmawiania. Nawiązywał też do słów św. Jana Pawła II zapraszającego do włączania między różańcowe zdrowaśki wydarzeń ze swojej codzienności, aby "ta prosta modlitwa różańcowa pulsowała niejako życiem ludzkim". Zapraszał także, za św. Faustyną, do modlitwy w intencji świata i ojczyzny, dusz czyśćcowych oraz o nawrócenie zatwardziałych grzeszników.