Pyrzowice - Parafia

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Dziękczynienie za plony – dożynki parafialne

     Wyrażenie wdzięczności Bogu i ludziom uprawiającym ziemię, dzięki którym mamy co jeść oraz radość z tego, że pomyślnie kończą się rolnicze zbiory – to główne cele dożynkowych uroczystości, które w sierpniowe dni odbywają się w całej Polsce. Doceniamy w nich nie tylko rolników, ale także sadowników, ogrodników i pszczelarzy. 

    Nie mogło też zabraknąć dziękczynienia Bogu za plony w pyrzowickiej parafii w której 20 sierpnia 2016 roku w czasie mszy św. o godz. 1500 Koło Gospodyń Wiejskich wniosło do świątyni żniwny wieniec w kształcie serca. Mimo, że w naszej parafii nie jest rozwinięte rolnictwo bo gospodarstwa podupadły to jednak trzeba nam wszystkim pamiętać, że chleb powszedni to błogosławieństwo Boga, które we współpracy z naszą pracą gwarantuje sukces. To z potu, wysiłku rodzi się to co później mamy na swoich stołach. W czasie kazania księdza proboszcza przytoczone zostały przepiękne przemówienia naszych sławnych Polaków jak: św. Jan Paweł II i sługa Boży Prymas Tysiąclecia Stefan Kardynał Wyszyński. 

   Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do zorganizowania naszych parafialnych dożynek za wkład w wykonanie wieńca dożynkowego, który wziął udział wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Pyrzowic w dożynkach gminnych w Niezdarze oraz w dożynkach diecezjalno – powiatowych z udziałem ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka w Pilicy.


Jubileusz 

25 lat Diecezji Sosnowieckiej