Wiosenne porządki i remonty rozpoczęte

Wraz z przyjściem wiosny i cieplejszych dni w naszej parafii na przełomie kwietnia i maja trwają remonty i dalsze prace przy zagospodarowaniu terenu placu przy plebanii. Zalegające palety z kostką brukową przerośnięte już trawą zostają wykorzystane na położenie 40 m pasa wzdłuż ogrodzenia, a nowa kostka powiększyła plac przy w jeździe do plebanii. W sumie ponad 300 m2 kostki brukowej i pasy nowo zasianej trawy stworzyły jedną całość placu okalającego plebanię.

Remontom również został poddany budynek kościoła. Trwają prace nad wymianą wszystkich okien prawej części kościoła wraz z głównym oknem wieży oraz lewej części, gdzie znajduje się kaplica przedpogrzebowa i pomieszczenia zakrystii. Nowe okna plastikowe z podwójną szybą zespoloną i mleczną barwą szyb rozjaśnią wnętrze kościoła. Być może w przyszłości bijący przez nie blask promieni słonecznych przechodzić będzie przez kolorowe witraże.